Derya  Seydioğlu

Derya Seydioğlu

Reşatbey mh. Atatürk Cd. No:29 Seyhan

Uzm. Aile Danışmanı

Adana

Hakkında

1978 Adana doğumlu olan Aile Danışmanı Derya Seydioğlu, ilk orta ve lise öğrenimini Adana’da lisans öğrenimini ise Konya/Selçuk üniversitesinde tamamlamıştır.

Aile Danışmanı Derya Seydioğlu,yüksek lisansını Klinik psikoloji alanında yapmıştır.Meslek yaşamı boyunca farklı illerdeçeşitli kurumlarda Rehber ve psikolojik Danışmanı,eğitim danışmanı olarak hizmet vermiş,eğitimci olarak derslere katılmıştır.Bunun yanında mesleği kapsamında çeşitli kurumlarda eğitimler ve seminerler vermektedir.

Hocamız Adana‘da, Danışmanlık hizmeti vermekte, aynı zamanda eğitmen ve süpervizörlük yapmaktadır.Bilgilendirme amaçlı Makaleler paylaşmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Derya SEYDİOĞLU, sosyal değişme ve gelişmenin hızlı bir şekilde arttığı, toplumun temel yapıtaşı olan aile kurumunun aile içi ilişki ve iletişiminin zayıfladığı, insanların sosyal çevrelerine ve kendilerine yabacılaştığı, kök aile ve çekirdek aile arasındaki çatışmaların arttığı, çocuk,ergen,genç problemlerinin değişkenler göstererek fazlalaştığı, günümüz koşullarında danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilere, en iyi ve en doğru bir şekilde yardımcı olabilmek için, kendisini yenilemek ve geliştirmek adına aşağıda belirtilen resmi eğitimleri tamamlamış ve ilgili ünvanları almıştır.


Uzmanlıkları

» Aile Danışmanlığı
» Aile Terapisi
» Asperger Bozukluğu
» Bireysel Danışmanlık
» Bireysel Koçluk
» Bireysel terapi
» Cinsel İstismar
» cinsel işlev bozuklukları
» Cinsel Terapi
» Çift ve Evlilik Terapisi
» Çocuk Danışmanlığı
» Çocuk ve Ergenlerde Yeme Bozuklukları
» Çocuk ve Gençlerde Travma
» Davranış Bozukları Tedavisi
» Depresif Bozukluklar (Depresyon)
» Depresyon Tedavisi
» Dışkı Tutma ve Kaçırma (Enkopresis)
» Dikkat Dagınıklığı Tedavisi
» Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
» Disleksi – Özgül Öğrenme Güçlüğü Tedavisi
» Ergen Danışmanlığı
» Erkeklerde Cinsel Sorunlar
» Erken Boşalma Tedavisi
» Evlilik Öncesi Danışmanlık
» Grup Terapisi
» Kadınlarda Cinsel Sorunlar
» Kariyer Koçluğu
» Kaygı Bozuklukları (Anksiyete)
» Kişilik Bozuklukları
» Kişilik Bozuklukları Tedavisi
» Madde Kullanım Sorunları
» Mobbing( Yıldırma)
» Objektif Testler Uygulaması
» Obsesif - Kompulsif Bozukluk Tedavisi
» Obsesif-Kompulsif Bozukluk
» Otizm Spektrum Bozuklukları
» Öfke Kontrolü
» Öğrenci Koçluğu
» Özgüven Eksikliği
» Panik Atak Tedavisi
» Postpartum (Doğum Sonrası) Depresyonu
» Projektif Testler Uygulaması
» Psikolojik Testler Uygulayıcılığı
» Sınav Kaygısı Danışmanlığı
» Sosyal Fobi
» Tercih Danışmanlığı
» Tik Bozuklukları
» Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)
» Travma Terapisi
» Uyku Bozuklukları Tedavisi
» Üstün Zekalı Çocuklar Danışmanlığı
» Vajinismus Tedavisi
» Yaşam Koçluğu
» Yaygın Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
» Yetişkin Danışmanlığı
» Yetişkinlerde Travma Terapisi
» Zaman Yönetimi

Eğitim Bilgileri

Yüksek Lisans

2016 Brussels Capital University Klinik Psikoloji

Lisans

2002 Selçuk Üniversitesi

Sertifikalar

Süleyman Demirel Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifikası

2013

Foto-Galeri

Derya  Seydioğlu
Derya  Seydioğlu
Derya  Seydioğlu

0 Yorum

1 Cevaplanan Soru

Hüseyin İNANIR

0000-00-00

Merhabalar hocam, 2013 yılında boşandım bu evliliğimde yan yana 7 ay durduk ve bu evliliğimdem iki çocuğum oldu, aradan 8 yıl geçti ve eski eşim (Bayan) 1 Ekim 2021 tarihinde gece 01:30’ta bana mesaj attı, mesajda aynen şöyle ( çocuklar için tekrar denemeyi düşündün mü?) sabah gördüm tabi bende evet düşündüm çocuklar sürekli baba barışın birleşin demesinden daha çok düşündüm dedim. O da banada sürekli söylüyorlar ne yapalım dedi? bende aradan fiili olarak 7 yıldır ayrıyız ve ilk evlendiğimizde ikimizde çocuktuk ergendik ikimizde kaldıramadık ve ayrıldık. Şimdi ise ikimizde daha bilinçliyiz yaşımız artık ilerledi çocuklarda büyüdü 8 ve 7 yaşlarında çocuklarımız var, bir defeda onların dediklerini yapalım dedim o da tamam deneyelim dedi. Ve bana yüzük resmi attı iki sözle beni kandıramazsın dedi. Şuan dini nikah yapmadık deneme aşamasındayız. Benim sorunum şu, bu geçen 7 yılda onların yokluğuna alıştım ve onların evine gidip 1 hafta kaldım çok stresli geçti benim için çünkü eski eşim sanki ben evde yokmuşum gibi davrandı ama işe gittiği zamanda az çok ilgi gösteriyordu onda pek değişen bir şey göremiyordum belki o da kendice haklı yaşadıklarım kolay değildi sana alışmam için zaman lazım dedi. Onun evindeyken bile bana ba mesaj attı şuan evde olmanı bile hazmedemiyorum bırakta alışayım mesajı attı. Bu arada İkimizde ayrı illerde yaşıyoruz. Her gittiğimde kızım ve oğlum baba lütfen barışın birleşin artık ne zaman birleşeceksiniz soruları soruyorlar. Şuanki durumum ise eski eşim çok soğuk davranıyor tripleri boş yere kızmaları beni bıktırdı bir hafta içinde. Bana diyorki bu son şansın iyi değerlendir. Sözde barışmayı teklif edende o! Şuan net karar vermiş değil belkide olumsuz cevabı verecek bilemiyorum. Sormak istediğim şu ayrılıpta tekrar evlenenlerin durumu nasıl oluyor eskisine göre daha mı iyi oluyor? Benim yaşadıklarım beni çok olgunlaştırdı ama onu pek olgunlaştırmamış öyle görünüyor ve çok soğuk davranıyor çocuklarıma babanızı sevmiyorum diyor birde tekrar deneyelim diyor bunun amacı ne olabilir? böyle bir durumda benim benim nasıl hareket etmem lazım sürekli mesaj atan ilgi gösteren ben oluyorum ama bana karşı bir adım dahi atmıyor bu durum karşısında kendimi değersizleştiriyorum hissine kapılıyorum. Sizce Nasıl davranmalıyım? Teşekkür ederim şimdiden.


Yorum Bırak

CAPTCHA Image   Reload Image Psikologsec.com Kullanım Sözleşmesi kabul ediyorum.