Mehmet  ULUBEY

Mehmet ULUBEY

Psikoterapist / Uzman Psikolojik Danışman

Adana

Hakkında

Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olan Mehmet Ulubey, mezun olduğu sene Uludağ Üniversitesi’nde çalışmaya başlamıştır. 2009 yılında üniversitedeki işinden ayrılarak kendi iş yerini kurmuştur. Yüksek lisans eğitimini Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde tamamlayan Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, yüksek lisansı boyunca “Mükemmeliyetçilik ve Değerler” konusunda çalışmalar yapmıştır. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra yurt içi & yurt dışı üniversite ve alan derneklerinden psikoloji üzerine birçok eğitim alan Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, şuan da doktora çalışmalarına devam etmektedir. Doktora sürecinde birçok devlet ve özel üniversitenin;

Aile ve Evlilik Danışmanlığı,

Aile ve Yaşam Koçluğu,

Cinsel Terapi,

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı,

Hızlı Okuma Eğitmenliği,

Akıl-Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği,

Üstün Zekalılar Eğitimi,

Profesyonel Koçluk,

Objektif Testler,

Projektif Testler,

Üstün Zekalılar Eğitimi,

Dikkat Dağınıklığı Tedavisi,

Wısc-r Zeka Testi eğitimlerinin organizasyon ve eğitmenliği yapmaktadır.

Sürekli eğitimlerine devam eden  Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, aynı zamanda Türkiye, Azerbaycan ve Almanya’da eğitim alan yüzlerce öğrencisinin danışmanlığını ve süpervizyonunu takip etmektedir.

 

PSİKOLOJiK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

          Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, üniversite eğitim ve organizasyonlarından fırsat buldukça İstanbul, Ankara, Afyon, Konya, Gaziantep ve Malatya illerinde aileçocukergen ve cinsel sorunlar alanında psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

          Psikolojik danışmanlık hizmetlerinde bilişsel davranışçı ve çözüm odaklı terapiyi benimseyen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, bireylerin ihtiyaç duyduğu iyilik halinin korunmasında önleyici rehberlik ilkelerine önem vermektedir. Gizlilik ilkesine önem veren, kendisine destek için başvuran kişilerin problemlerini onları yargılamadan, eleştirmeden ve önyargısız şekilde dinleyen Ulubey, daha sonra psikolojik danışmanlık sürecine başlamaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi ışığında hareket ederek kendisine başvuran kişilere en uygun hizmeti, en ideal sürede vermeyi hedefleyen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, günümüzün rahatsızlıkları olan depresyonstrespanik atak ve obsesyon(takıntılar) üzerine psikoterapi seansları yürütmektedir.

AİLE VE EVLİLİK DANIŞMANLIĞI

            Aile ve evlilik danışmanlığı hizmeti veren Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubeymutlu çiftler ve aileler oluşturmak amacıyla çiftlerin aile içerisinde yaşadığı iletişim problemlerigüven sorunlarıcinsel problemler ve çocukla ilgili olan davranış problemlerinde ailelere kalıcı ve etkili çözümler sunmaktadır.

Bir çatı altında yaşayan anne, baba ve çocukların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmeleri adına ilişki ve iletişim problemleri yaşayan aile ve çiftlere, ayrılma ve boşanma sürecindeki bireylere, aldatmasınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Ailelere yaşamış oldukları problemlere yönelik uygun davranış yöntemleri sunmakta ve daha faydalı olabilecek devlet ya da özel kurumlar varsa gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır.

 

CİNSEL TERAPİ

           Cinsel Terapi alanında tüm Türkiye’den danışanları olan Ulubey, erkeklerde ve kadınlarda görülen cinsel sorunlar (vajinismuserken boşalmacinsel isteksizlikereksiyon sorunusertleşememe vb.) üzerinde oldukça başarılı terapiler gerçekleştirmektedir. Özellikle birçok kadının korkulu rüyası olan vajinismus (cinsel ilişkiye girememe ya da ağrılı girme) konusunda ve erkeklerde en fazla görülen erken boşalma ve ereksiyon (sertleşememe) problemini birkaç seansta birey ya da aileler için sorun olmaktan çıkarmaktadır. Uzman Psikolojik Danışman & Cinsel Terapist Mehmet Ulubey ile cinsel problemleriniz özellikle de vajinismus ve erken boşalma artık kimse için sorun olmayacak, diyebiliriz.

 

ÇOCUK VE ERGEN DANIŞMANLIĞI

 

Çocuk ve ergenler üzerinde olan çalışmalarını Psikolojik Danışmanlık ve Öğrenci Koçluğu kapsamında sürdüren Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey; çocuk ve ergenlerde görülen uyum ve davranış problemleriiletişim problemleridikkat dağınıklığıderse odaklanamama ve ders çalışmama gibi konularda ailelere rehberlik ederek bu problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Ulubeyçocuk ve ergen danışmanlığı alanında saldırganlıkyalan söylemeçalmakardeş kıskançlığıkarşı gelme bozukluğualt ıslatmadışkı kaçırmaparmak emmekekemeliktiklertırnak yememastürbasyonaşırı çekingen ve içe kapanıklıkfobileruyku bozukluklarıyeme bozukluklarıdikkat eksikliği/dağınıklığı ve hiperaktiviteöğrenme güçlüğüergenlerde okul başarısızlığıkimlik karmaşasısınav kaygısıokul reddi gibi problemleri öncelikle uygun test ve tekniklerle tespit etmekte daha sonra çocuğun içerisinde bulunmuş olduğu dönemin özelliklerine uygun, bireye özgü teknik ve yöntemlerle çözüme kavuşturmaktadır.

 

PROFESYONEL KOÇLUK

Ülkemizde koçluk hizmeti daha çok öğrenci koçluğu ve yaşam koçluğu olarak bilinmektedir. Oysa profesyonel koçluk kişilerin duygusal ve düşünsel potansiyellerini ortaya çıkararak, harekete geçmelerini sağlamaya yöneliktir. Özenle seçilmiş bilgiler ve uygulamalar ile gerçek bir koçluk hizmeti almak isterseniz sizlerde Uzman Psikolojik Danışman ve Profesyonel Koç olan Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

 

PSİKOLOJİK TESTLER UYGULAMALARI

Ailelerin çocuklarını daha yakından ve objektif tanıması için psikolojik testler uygulayan Ulubey, bilimsel ve genel geçerliliği sağlanmış zeka (wısc-r zeka testi), kişilik ve mesleki yönelim testleri uygulama becerisine ve yetkinliğine sahiptir. Bu kapsamda Türkiye’nin birçok ilinde üstün zekâlılar atölyesiakıl oyunları atölyesi ve değerler atölyesi açarak çocukların gelişimine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

 

ONLINE TERAPİ

            Online Terapi profesyonel ruh sağlığı hizmetlerinin internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.  Oldukça etkin, hızlı, güvenilir, kolay ve zaman kazandırıcı bir yöntem olması sebebi ile kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Online terapi genellikle fiziksel kısıtlamalar nedeniyle evinden ayrılamayan kişiler, kimliğini saklamak isteyen kişiler, internet kullanımına alışkın gençler, daha esnek çalışma saatlerinden yararlanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

           Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey son yıllarda oldukça popüler olan e-terapi & Online Terapi uygulamalarına başlayarak danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Sizde evinizin rahatlığında, randevu kaçırdım derdi olmadan, istediğiniz anda, hızlı ve güvenilir bir şekilde terapi almak isterseniz hemen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

 

Sizlerde alanında uzman ve yetkin bir terapistle görüşmek isterseniz;

 

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey’den Direk Randevu İçin: 0533 644 22 18


Uzmanlıkları

» A Psikolog
» Aile Danışmanlığı
» Aile Psikologu
» Aile Terapisi
» Asperger Bozukluğu
» Bireysel Danışmanlık
» Bireysel Koçluk
» Bireysel terapi
» Cinsel İstismar
» cinsel işlev bozuklukları
» Cinsel Terapi
» Çift ve Evlilik Terapisi
» Çocuk Danışmanlığı
» Çocuk ve Ergenlerde Yeme Bozuklukları
» Çocuk ve Gençlerde Travma
» Davranış Bozukları Tedavisi
» Depresif Bozukluklar (Depresyon)
» Depresyon Tedavisi
» Dışkı Tutma ve Kaçırma (Enkopresis)
» Dikkat Dagınıklığı Tedavisi
» Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
» Disleksi – Özgül Öğrenme Güçlüğü Tedavisi
» EMDR TERAPİSİ
» Ergen Danışmanlığı
» Erkeklerde Cinsel Sorunlar
» Erken Boşalma Tedavisi
» Evlilik Öncesi Danışmanlık
» Felsefi Danışmanlık
» Fobi Tedavisi
» Grup Terapisi
» Kadınlarda Cinsel Sorunlar
» Kariyer Koçluğu
» Kaygı Bozuklukları (Anksiyete)
» Kişilik Bozuklukları
» Kişilik Bozuklukları Tedavisi
» Madde Kullanım Sorunları
» Mobbing( Yıldırma)
» Objektif Testler Uygulaması
» Obsesif - Kompulsif Bozukluk Tedavisi
» Obsesif-Kompulsif Bozukluk
» Otizm Spektrum Bozuklukları
» Öfke Kontrolü
» Öğrenci Koçluğu
» Özgül Öğrenme Güçlüğü / Bozukluğu
» Özgüven Eksikliği
» Panik Atak Tedavisi
» Postpartum (Doğum Sonrası) Depresyonu
» Projektif Testler Uygulaması
» Psikolog
» Psikolojik Testler Uygulayıcılığı
» Sınav Kaygısı Danışmanlığı
» Sosyal Fobi
» Tercih Danışmanlığı
» Tik Bozuklukları
» Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)
» Travma Terapisi
» Uyku Bozuklukları Tedavisi
» Üstün Zekalı Çocuklar Danışmanlığı
» Vajinismus Tedavisi
» Yaşam Koçluğu
» Yaygın Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
» Yetişkin Danışmanlığı
» Yetişkinlerde Travma Terapisi
» Zaman Yönetimi

Eğitim Bilgileri

Yüksek Lisans

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Psikolojik Danışmanlık ve REhberlik

Lisans

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Psikolojik Danışmanlık ve REhberlik

Sertifikalar

Foto-Galeri

Blog

2018-07-24

4 Yorum

ADANA VAJİNİSMUS TEDAVİSi

2018-07-22

Vajinismusun ilaçsız çözülebileceğine hiç inanmıyordum. Cinsellik benim için herzaman ayıp ve utanılacak bir konu olmasına ragmen eşimle cinsellik yaşamak zorundaydım. Eşim bu konuda çok anlayışlı davranmasına ragmen kendimi suçlamaya başlamıştım. Geçmişte yaptıgımın bir hatamın cezasını cektiğimi dusunuyordum. Osmaniyede araştırmama ragmen guven verne bir uzman bulamadım. İş yerimdeki arkadaşımın tavsiyesi üzerine adana da psikoterpist olan mehmet ulubeye gittim. Korkumdan ve utancımdan eşimle ilgili seyler anlattım ilk seanslarda sınrasında konu cinselliğe gelince ağlamaya başlamıştım. Psikologun çok sakin olması beni sinir etmişti ama bunun aşılacak bir cinsel problem oldugu, kadınlarda çok yaygın oldugu, adının vajinısmus oldugu ve kesin çözümü oldugunu anlatması beni rahatlattı. Suan 3 seanstayım sonucu aizlerle paylaşacagım ıyı gecelr

CİNSEL İLİŞKİYE GİREMEME

2018-07-22

Eşimle birbirimizi severek evlendik. Güzel bir birlikteliğimiz vardı. Ta ki ben cinsel ilişkiden korkup onu reddedene kadar. Dogumdan sonra birseyler oldu. Çok istememe ragmen vucudum kasılıyor, eşimle birlikte olamıyorduk. Birkaç doktora gittik geçer normal bunlar dedi ama hiç geçmedi artarak devam etti. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine adana da cinsel terapist mehmet ulubeye gittik. Mehmet bey işk başta herseyi nedne sonuş ilikşsi uzerinde anlattı. Bu durumda tek benim olmadıgıma ikna etti. Cinselliği oyle sade ve anlaşışır anlattı ki sanki yeniden öğrendim. Tüm önyargılarım kırıldı . Belki mucize diyeceksiniz ama birkaç seansta aştım bu durumu . Allah ondan razı olsun .

KEREM SUSLEYEN

2018-07-20

herkesin tedavi olması için anlatıyorum. besyıldır evliyim. eşimle sürekli tartısıyoruz. cinsel problemlerın ayrı bır dertti. erken boşalma sorunununda baş edemıyor, çözüm bulamıyordum. internette araştırırken cinsel terapist mehmet ulubeye diye bir uzmana denk geldım. cekınerekte olsa aradım. kendımı randevu almış olarak buldum. erken boşalma problemimi 5 seansta çözdü. Allah ondan razı olsun. ıyı kı denk gelmişim

esra sentürk

2018-07-20

mehmet ulubey hocam alanında kendını geliştirmiş, danışanlarına deger veren konuşmasıyla bize guven veren bir psikolog. eşimle ilgili özel problemlerimi bizi hıç utandırmadan anlatması çok hoşumuza gitti

1 Cevaplanan Soru

hakan

0000-00-00

sorum yok


Yorum Bırak

CAPTCHA Image   Reload Image Psikologsec.com Kullanım Sözleşmesi kabul ediyorum.