MURAT İDİN

MURAT İDİN

ATATÜRK CAD. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARŞISI KEMAL ÖZÜLKÜ İŞ MERKEZİ KAT 14 SEYHAN

Adana

Hakkında

2001 yılında samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Ülkemizin değişik bölgelerinde ve kurumlarında psikoloji, pedagojiaile içi etkileşim alanlarında yüzlerce araştırma yaparak binlerce birey ve aileye danışmanlıkve terapi hizmeti verdi.  Bu amaçla bireysel ve ailesel terapipsikolojik danışmanlıkaile danışmanlığı, çocuk gelişim danışmanlığı, çocuklarda MR danışmanlığı, çocuklarda davranış sorunları ve özel eğitim alanında çalışmalarda bulundu. Psikoloji alanında kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla farklı konularda özel üniversitelerden birçok eğitimler aldı. Mesleğe başladığı ilk günden başlayarak insanı değerlendirmede bütüncül bir yaklaşım içesine girerek Mevlana’nın “İnsan suya düştüğü için boğulmaz, yüzme bilmediği için boğulur” felsefesini psikolojiye uygulama gayreti içerisindedir.  17 yıllık bilgi ve tecrübe birikimiyle geliştirmiş olduğu özelterapi yöntemleriyle okuma yazma bilmeyen insanlar dahi farkındalık kazanmaktadır. Gerçekleştirmiş olduğu psikoterapi çalışmalarında herkesin anlayıp yaşama uygulayabileceği yöntemleri kullanmaktadır.  Bu yöntemler sayesinde terapi sırasında farkındalık oluşturarak danışanlarının yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçlamaktadır. Toplumsal yapı içerisinde profesyonel psikolojik yardım hizmetleri sunabilmek amacıyla Bürüksel Üniverstey’ de Klinik Psikoloji alanında Doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Murat İDİN seminer, konferans , araştırma,kitap ve Klinik Psikoloji Doktora çalışmalarından kalan zamanlarda aile birey ve çocuklara yönelikpsikoterapi hizmeti gerçekleştirmektedir. Haftanın belirli günlerinde danışanlarının yaşamlarına gerçekçi bir şekilde yön çizmelerine yardımcı olmak amacıyla terapi ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bu amaçla Adana ili ve çevre illerden gelen bireylere Bireysel Psikoloji,Aile ve Evlilik terapisi, Çocuk Psikolojisi ve Pedagojisi ve diğer alanlarda 17 yıllık deneyimi ile psikolojik yardımhizmetleri sunmaktadır.

Yaşanılan yerde psikolojik yardım alma durumu bulunmayan bireylere yönelik online terapi hizmetivermektedir.

RADYO VE TV YAYINLARI İÇİN YOU TOBE KANALI:  Muratidin

UZMANLIK ALANLARI VE VERDİĞİ HİZMETLER

Adana da Psikolog ve Terapi Hizmeti:  Bireylerin yaşamış olduğu sorunlar karşısında onların ruhsal yapılarını güçlendirebilmek için seanslar düzenlenmektedir. Sorun tespit edildikten sonra yaşanılan olumsuzlukların oluşmasını hızlandıran etkenler incelenerek tekrar aynı oluşumların meydana gelmemesi için kişilik güçlendirilmektedir. Terapi esnasında bireyin bir yandan bilinçaltını rahatlatması diğer yandan da yaşam yolculuğunda dahada güçlenmesi amaçlanmaktadır.

Evlilik ve Aile Danışmanlığı:  Aile içinde eşler arasında dönem dönem bir çok sorunlar yaşanır. Aile sistemi gözden geçirilip eksiklikler giderilmediğinde aile hızlı bir şekilde çöküşe doğru yol alır. Aile terapisi yapılırken amaç görüşmelerde amaç suçluyu aramak olmayıp aile sistemine zarar veren, ailenin yaşam sularında mutlu ve huzurlu bir şekilde yol almasını engelleyen kişisel ve davranışsal sorunlar üzerindedurulmaktadır. İncelemeler ve uygulanan testler sonucu ortaya gerçekçi tespitler çıkarmak amaçlamaktadır. Ailenin yaşam sularında sağlıklı ve mutlu olarak yol alabilmesi için yaşanılan bütünlüğe anlam katmak hedeflemektedir. Bu amacı gerçekleştirmek için aile bireylerine yönelikAile Terapisi  ve Aile Danışmanlığı hizmeti verilmektedir.

Çocuk Psikologu ve Pedagog Hizmeti: Çocukların küçük yaşlardan itibaren yaşamış oldukları değişik sorunlarda sadece çocuk üzerinde durmak yerine yaşayan bir sistem olarak tüm aile bireylerini dahil etmektedir.  Çocuklara uygulamış olduğu resim analizihikaye analizioyun terapisiaile dizilimi gibi yöntemlerle çocuğun iç dünyasına inip oluşan sorunların nedenlerini araştırıp iyileşmenin oluşabilmesi için aile yol göstermektedir. Çocukların yaşamış oldukları Korkular,Öğrenme Güçlükleri,Dikkat EksikliğiGeçikmiş KonuşmaGüvenli Bağlanma,İktidar Mücadelesi,Duygusal Sorunlar, Öz güven Eksikliği, Sosyalleşme Sorunları, Altı ıslatmaYalan Söyleme vb sorunlar karşısında ailelere çözüm önerileri sunmaktadır.

Kişisel ve Ailesel Gelişim Seminerleri: Başarımotivasyonanne babalığın gücü eğitimiiletişimstres yönetimiaile içi etkileşim ve daha bir çok konuda seminerler        düzenlemektedir.

Cinsel Terapi: Kadınlarda ve erkelerde görülen psikolojik kökenli cinsel sorunların iyileştirilip normal hale getirilmesine yönelik bir hizmet sunulmaktadır

Öğrenci Koçluğu: Öğrencilerde akademik başarıyı oluşturan en önemli etken motivasyon ve çalışma yöntemleridir.  Bir öğrencinin eğitim hayatında istediği başarıyı elde etmesi eksikliklerini tespit edip gidermesinde saklıdır.  Okul hayatına ek olarak psikolojik gücü yanına alan öğrenci zamanda yapması gerekenleri de doğru bir şekilde yaparsa sonuçta başarının oluşumu hızlanır. Yapılan görüşmelerde bireysel olarak başarının önününde yer alan engeller ( Sınav kaygısıMeslek SeçimiVerimli ÇalışmaDikkat eksikliği…) tespit edilerek ortadan kaldırılmasına yönelik terapi hizmeti verilmektedir.

Klinik ve Gelişimsel Testler: Temel Yetenek Testleri,Temel Kabiliyet Testleri,Porteus labirentleri Testi, MMPI ,Akademik Benlik Kavramı Ölçeği, Beier Cümle Tamamlama Testleri,Burdon Dikkat Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algılama Testi,Sınav Kaygısı Envanteri,Çoklu Zeka Ölçeği,Hacettepe Kişilik Envanteri,SCL 90 Semptom Tarama Testi,Beck Depresyon Ölçeği, Metropolitan Olgunluk Testi, Good Enough Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Cattel Zeka Testi 2A, RB Cattel 3A

Aldığı Eğitimler: Aile danışmanlığı, Çocuklarda Görülen Davranış Bozuklukları ve Önleme, Aile Eğitim Programları, Psikolojik DanışmaYöntemleri Eğitimi, Çocuk Oyunları ve Çocuğa Katkıları, Çocuklarda Öğrenme Güçlüğü Türleri, Çocuklarda MR bozuklukları Davranış BozukluğuÖnleme, Temel Kabiliyet ve Yetenek Testleri, Psiko-sosyal Eğitim Etkinlikleri, Otistik Çocukların Eğitimleri, Cinsel Terapi, Psikolojik Testler Eğitimi, Kritik Analitik Düşünme Becerileri, Gestalt Psikoterapi Seminerleri, Ergenlerde Madde Kullanımı ve Nedenleri ve Önleme Terapisi,Travma Sonrası Normalleşme, Oyun Terapisi Teknikleri ve Temelleri, MMPI Kişilik Testi, Psikiyatrik Testler, EMDR.

Devam Ettiği Eğitimler: Burssels Capital Üniverstey’ de Klinik Psikoloji alanında Doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Murat İDİN bir toplum gönüllüsü olarak toplumsal gelişime tüm yönleriyle katkı yapma gayreti içerisinde bulunmaktadır. Bu amaçla toplum hizmeti adı altında pazartesi günleri Radyo Hayatta saat 10:05 te “Hayat Dünyamız” isimli programda radyo sevenlerle buluşmaktadır. Dönem dönemde Tv kanallarında programlara katılıp canlı yayında dinleyicilerden gelen soruları yanıtlamaktadır. Yapmış olduğu medya programlarında insanların kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla araştırmaları sonucu ortaya çıkan gerçekleri konu edinmektedir. Geçmiş yayınlarını youtobe adresine Murat İdin yazarak, radyo ve tv proğramlarına ulaşıp istifade edebilmeniz mümkündür.

Murat İDİN okulların, derneklerin, belediyelerin ve diğer kuruluşların daveti üzerine öğrencilere ve anne babalara yönelik başarı ve kişisel gelişim seminerleri vermektedir. Adana ve çevre illeri adım adım gezerek yüzbinlerce insan ulaşmış ve ulaşmaya da devam etmektedir.

Boş zamanlarında yapmış olduğu araştırmalar ve terapiler esnasında ortaya çıkan eksiklikleri konu edinen özgün kitap çalışmaları yapmaktadır. Çalışmalarında herhangi bir yerden alıntı alıp, derleme yapmak yerine bir uzman olarak özgün ve orijinal tespitlerini kitaplarına aktarmaktadır. Yazmış olduğu kitaplar Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünün yaptığı incelemeler sonucu toplum yararına olduğu tespit edilerek tüm Türkiye de bulunan kütüphanelere gönderilme kararı alınmıştır. Ayrıca bazı kitapları Çukurova ilçesinde bazı okullarda proje kitabı olarak belirlenmiştir.

YAYINLANMIŞ OLAN KİTAP ÇALIŞMALARI

Hayalden Gerçeğe Başarı                                         ÇOCUK KİTAPLARI

Diriliş Terapisi                                                             Toprak İle Çiçek tatilde

Başarıya Hazırlayan Aile                                           Sınıfın Yıldızı Oluyorum


Uzmanlıkları

» Aile Danışmanlığı
» Aile Terapisi
» Bireysel Danışmanlık
» Bireysel terapi
» Cinsel İstismar
» cinsel işlev bozuklukları
» Cinsel Terapi
» Çift ve Evlilik Terapisi
» Çocuk Danışmanlığı
» Çocuk ve Ergenlerde Yeme Bozuklukları
» Çocuk ve Gençlerde Travma
» Davranış Bozukları Tedavisi
» Depresif Bozukluklar (Depresyon)
» Depresyon Tedavisi
» Dışkı Tutma ve Kaçırma (Enkopresis)
» Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
» EMDR TERAPİSİ
» Ergen Danışmanlığı
» Erkeklerde Cinsel Sorunlar
» Erken Boşalma Tedavisi
» Evlilik Öncesi Danışmanlık
» Felsefi Danışmanlık
» Fobi Tedavisi
» Kadınlarda Cinsel Sorunlar
» Kaygı Bozuklukları (Anksiyete)
» Kişilik Bozuklukları
» Kişilik Bozuklukları Tedavisi
» Madde Kullanım Sorunları
» Mobbing( Yıldırma)
» Objektif Testler Uygulaması
» Obsesif - Kompulsif Bozukluk Tedavisi
» Obsesif-Kompulsif Bozukluk
» Otizm Spektrum Bozuklukları
» Öfke Kontrolü
» Öğrenci Koçluğu
» Özgül Öğrenme Güçlüğü / Bozukluğu
» Özgüven Eksikliği
» Panik Atak Tedavisi
» Postpartum (Doğum Sonrası) Depresyonu
» Projektif Testler Uygulaması
» Psikolojik Testler Uygulayıcılığı
» Sınav Kaygısı Danışmanlığı
» Sosyal Fobi
» Tercih Danışmanlığı
» Tik Bozuklukları
» Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)
» Travma Terapisi
» Uyku Bozuklukları Tedavisi
» Vajinismus Tedavisi
» Yaygın Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
» Yetişkin Danışmanlığı
» Yetişkinlerde Travma Terapisi

Eğitim Bilgileri

Sertifikalar

Foto-Galeri

Blog

0 Yorum

0 Cevaplanan Soru

Yorum Bırak

CAPTCHA Image   Reload Image Psikologsec.com Kullanım Sözleşmesi kabul ediyorum.