Psikolog Nazlıcan Toklu

Psikolog Nazlıcan Toklu

Mahfesığmaz mahallesi 79141 Sokak G2 Göktekin Apartmanı No:57 Çukurova ADANA

Psikolog

Adana

Hakkında

1994 yılı, Niğde doğumlu olan Psikolog Nazlıcan Toklu, ilk ve orta öğretimini Adana ilinde tamamlamıştır. Adana Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra burslu olarak İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nü 2017 yılında bitirmiştir. Eğitim hayatı devam ederken aynı zamanda sertifika eğitimlerine devam etmiştir. Halen Mersin Çağ Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almakta ve “Vajinismusun Cinsel Mitler ve Anne-Baba Tutumu Açısından İncelenmesi” konulu yüksek lisans tezini yazmakta ve çok çeşitli konularda bilimsel ve bilgilendirici olmak üzere makaleler yazmakta, halkı bilgilendirici videolar çekmektedir.

Daha önce çeşitli alanlarda hizmet vermiş olan Psikolog Nazlıcan Toklu, şu anda Özel Çukurova Aile Danışmanlığı Merkezinde görevini sürdürmekte, terapi seansları yürütmektedir. Her insanın zaman zaman psikolojik desteğe ihtiyacı olabilmektedir. Hayatın olağan akışında birçok problemle, travmayla karşılaşabiliriz ve çözüm yollarını bilmiyor olabiliriz. Nazlıcan Toklu “Problemin değil, çözümün bir parçası olunmalı” düşüncesi ile kendisini insanlara faydalı olabilmek, var olan problemleri çözebilmek amacıyla eğitimler almış, konferanslara ve seminerlere katılmıştır.

ALDIĞI EĞİTİMLER

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon

İstanbul Terapi Enstitüsü Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Sertifikası (Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Cümle Tamamlama Testi, Resim Çizme Testleri, Duygu durum Ölçekleri.)

  • Psikoloji Akademisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi.
  • Başkent Eğitim Kurumları Oyun Terapisi Eğitimi.
  • Çocuk Ve Ergenler İçin Psikolojik Sağlamlık Programı Eğitimi
  • Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-IV) Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği
  • Şema Terapi Eğitimi, PsikoNet. Hasan Alp Karaosmanoğlu.
  • Aile Danışmanlığı Eğitimi Adnan Menderes Üniversitesi
  • Evlilik ve Çift Terapisi Adnan Menderes Üniversitesi
  • Cinsel Terapi Adnan Menderes Üniversitesi
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Adnan Menderes Üniversitesi

YAYINLAR

-Üniversite Öğrencileri İçin A Öğrenci Memnuniyet Ölçeğinin Geliştirilmesi Ve Psikometrik Özelliklerinin İncelenmesi (2017).

-Yetişkinler İçin A Sosyal Beceri Ölçeğinin Geliştirilmesi Ve Psikometrik Özelliklerinin İncelenmesi (2018).

Psikolog Nazlıcan TOKLU Aile ve Çift DanışmanlığıCinsel TerapiÇocuk-Ergen-Genç danışmanlığı, Aile ve Yaşam Koçluğu, Eğitim Koçluğu, Bireysel Psikolojik Danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca Adana’da Wechsler Zekâ Testi-4 (WISC-4) uygulayıcısı olarak çocuklarınızın akademik olarak yönlendirilmesi konusunda siz değerli dostlarımıza hizmet vermektedir.

Psikolog Nazlıcan Toklu, lisans, yüksek lisans ve aldığı eğitimler ışığında bireylere psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Aile, evlilik, evlilik öncesi danışmanlığı, aldatma, boşanma, boşanma sonrası psikolojik danışmanlık konularında kendisini geliştirmiştir.

Ayrıca; günümüzde evliliklerde yaşanan en büyük sorunlardan biri eşlerin iletişim kursalar bile doğru iletişim yollarını bilmemeleri dolayısıyla iletişim problemlerinin ailede ve eşler arasında ilişki problemlerine sebep olmasıdır. Psikolog Nazlıcan Toklu “doğru iletişim nasıl kurulur?”, “sağlıklı ilişki nelerden beslenir?” gibi soruların cevapları üzerine psikolojik destek vermek için çalışmalar yürütmüştür.

Psikolog Nazlıcan Toklu Adana ilinde çok az kişinin uyguladığı WISC-4 Zeka Testinin profesyonel uygulayıcısıdır. WISC-4 6-16 yaş aralığındaki çocuklara uygulanabilen ve titizlikle puanlanması gereken, bütün birimlerce önemli kabul edilen sonuçlar içeren Türkiye’de ve dünyada kabul görmüş, en son geliştirilen zekâ ölçeğidirÇocukların akademik yaşamlarında hangi alanlara yönlendirilmesi gerektiğini ve zayıf alanların ne şekilde geliştirilebileceğinin bilgisini verir. Psikolog Nazlıcan Toklu test öncesi ve sonrası çocuklar için psikolojik rehberlik hizmeti vermektedir.

WISC-4’ e ek olarak çocuk ve ergenlerde davranış ve uyum sorunlarıkardeş kıskançlığı, tırnak yeme, karanlık korkusu, hiperaktivite ve dikkat eksikliği veya okul başarısızlığı ile ilgilenmektedir. Çocuklarda oyun terapisi ile çocukta var olan sorunların en aza indirilmesi için psikolojik destek sağlamaktadır.

Günümüzde ilişkileri en çok etkileyen problemlerin başında cinsel problemler gelmektedir. Erkeklerde ergen boşalma, geç boşalma, cinsel isteksizlik; kadınlarda ise cinsel ağrı bozuklukları ve vajinismus problemi cinsel problemler olarak kabul görmektedir. Her 10 kadından 2-3’ünde görülmektedir. Yapılan araştırmalara göre toplumun %30-35’i vajinismus problemi ile mücadele etmektedir. Psikolog Nazlıcan Toklu ilişkileri etkileyen en önemli sorunlardan biri olan vajinismus problemi üzerine kendisini geliştirmiş ve yüksek lisans tezini yine vajinismus üzerine yazmaktadır.

Aynı zamanda bireylerin erken çocukluk döneminden getirdikleri psikolojik problemleri ve günlük hayatta karşılaştıkları sorunların çözümü için bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir. Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Mesleki Tükenmişlik Sendromu, İlişki Tükenmişliği gibi konularda psikolojik danışmanlık yapmaktadır.

Psikolog Nazlıcan Toklu halen Adana Çukurova Aile Danışmanlık Merkezi’nde hizmet vermeye devam etmektedir. Randevu için 05360329828


Uzmanlıkları

» A Psikolog
» Aile Danışmanlığı
» Aile Psikologu
» Aile Terapisi
» Asperger Bozukluğu
» Bireysel Danışmanlık
» Bireysel Koçluk
» Bireysel terapi
» Cinsel İstismar
» cinsel işlev bozuklukları
» Cinsel Terapi
» Çift ve Evlilik Terapisi
» Çocuk Danışmanlığı
» Çocuk ve Ergenlerde Yeme Bozuklukları
» Çocuk ve Gençlerde Travma
» Davranış Bozukları Tedavisi
» Depresif Bozukluklar (Depresyon)
» Depresyon Tedavisi
» Dışkı Tutma ve Kaçırma (Enkopresis)
» Dikkat Dagınıklığı Tedavisi
» Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
» Disleksi – Özgül Öğrenme Güçlüğü Tedavisi
» EMDR TERAPİSİ
» Ergen Danışmanlığı
» Erkeklerde Cinsel Sorunlar
» Erken Boşalma Tedavisi
» Evlilik Öncesi Danışmanlık
» Felsefi Danışmanlık
» Fobi Tedavisi
» Grup Terapisi
» Kadınlarda Cinsel Sorunlar
» Kariyer Koçluğu
» Kaygı Bozuklukları (Anksiyete)
» Kişilik Bozuklukları
» Kişilik Bozuklukları Tedavisi
» Madde Kullanım Sorunları
» Mobbing( Yıldırma)
» Objektif Testler Uygulaması
» Obsesif - Kompulsif Bozukluk Tedavisi
» Obsesif-Kompulsif Bozukluk
» Otizm Spektrum Bozuklukları
» Öfke Kontrolü
» Öğrenci Koçluğu
» Özgül Öğrenme Güçlüğü / Bozukluğu
» Özgüven Eksikliği
» Panik Atak Tedavisi
» Postpartum (Doğum Sonrası) Depresyonu
» Projektif Testler Uygulaması
» Psikolog
» Psikolojik Testler Uygulayıcılığı
» Sınav Kaygısı Danışmanlığı
» Sosyal Fobi
» Tercih Danışmanlığı
» Tik Bozuklukları
» Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)
» Travma Terapisi
» Uyku Bozuklukları Tedavisi
» Üstün Zekalı Çocuklar Danışmanlığı
» Vajinismus Tedavisi
» Yaşam Koçluğu
» Yaygın Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
» Yetişkin Danışmanlığı
» Yetişkinlerde Travma Terapisi
» Zaman Yönetimi

Eğitim Bilgileri

Yüksek Lisans

05.05.2020 Çağ Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı

Lisans

07.06.2017 Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji

Sertifikalar

Foto-Galeri

Blog

0 Yorum

0 Cevaplanan Soru

Yorum Bırak

CAPTCHA Image   Reload Image Psikologsec.com Kullanım Sözleşmesi kabul ediyorum.